Okna PCV

System 5-6 komorowy o głębokości zabudowy 70 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym.

Swoboda wyboru:

System o szerokości 70 mm, z uszczelnieniem zewnętrznym, 5-6 komorowy. System ideal 4000 to nowa generacja profili, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższym komfortem mieszkania. Mocna konstrukcja profili o szerokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Wielokomorowa budowa zapewnia natomiast wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Oryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają  nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji. Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza. System ideal 4000 jest uniwersalny w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji. W tym drugim przypadku, gdzie często nie ma możliwości powiększenia otworu okiennego, szczególnieistotną zaletą jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczeń więcej światła.


 System 5 komorowy, 70 mm szerokości, 3 uszczelki.

System z tworzywa sztucznego Corona CT 70 Rondo z uszczelką przylgową wykonano w technologii 5-cio komorowej.  System ten odznacza się przede wszystkim doskonałymi własnościami ciepłochronnymi przy stosunkowo wąskiej zewnętrznej szerokości profilu oraz trzema niepowtarzalnymi wariantami skrzydła okiennego.

Włączenie tego systemu do koncepcji kolorystycznej Corona daje możliwość wyboru ponad 20 oklein jedno- lub dwustronnych, od reprodukcji różnych gatunków drewna po kolorystykę uniwersalną.

Wąska widoczna część ramy.

W standardowej kombinacji profili ościeżnica/ skrzydło 120 mm.  System dostępny w trzech wersjach skrzydeł o powierzchniach: niezlicowanych (Classic), częściowo- (Rondo) i półzlicowanych (Cava). Innowacyjny wzór geometryczny skrzydła półzlicowanego (forma wklęsła), który jest absolutnie jedynym dostępnym rozwiązaniem na rynku.

Łatwo wpadające w oko kontury o delikatnie podkreślonym kształcie i miękkich załamaniach na widocznych powierzchniach profilu. Wykorzystanie różnego typu listew przyszybowych o atrakcyjnym wzornictwie umożliwia dopasowanie systemu do gustu lub stylu wnętrza. Możliwe są różne warianty od nowoczesnego po zachowujący wcześniejszy styl architektoniczny. Optymalny stosunek właściwości ciepłochronnych i sztywności. Nowoczesne jasno-szare uszczelki EPDM w białych profilach, czarne uszczelki EPDM w profilach okleinowanych. W zależności od kombinacji profili i szyb zespolonych możliwe jest osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła Uw do 0,9 W/(m2K). W zależności od doboru profili oraz szyb zespolonych możliwe jest osiągnięcie tłumienia dźwięku do 47 dB.


 

Aktualizacja: 2020-10-26